ARGE KİMYA

ARGE Kimya, benzersiz teknik ve görsel özelliklere sahip ARSTONE® ile yaşam alanlarınızı farklı bir estetik seviyeye taşıdı. Her bir detayıyla göz zevkinize hitap eden ARSTONE®, ilk kez tanık olacağınız bir şaheser. Beton zemin, epoksi yüzey, kilit taşı, parke taşı ve dökme taş olarak kullanabileceğiniz bu özel tasarlanmış ürünü, ışık ile buluşturun ve karanlık çöktüğünde görsel bir şölen yaşayın.

ARGE KİMYA

Arstone® nedir?

• ARSTONE ® fotolüminesan çakıl, ARGE KİMYA tarafından üretilen yüksek kaliteli anorganik
kimysallar ve sentetik reçineye dayalı fotolüminesan özellikli bir agregadır.
• ARSTONE ® Işık kaynaklarına maruz kaldığında, yapısında bulunan fotolüminesan özellikli
elektronlar sayesinde kimyasal olarak uyarılır ve ışık kaynağı ortadan kalktığında (karanlık ortamlarda)
ışıma yapmaya başlar.
•ARSTONE ® karanlığa ilk maruz kaldığında çok kuvvetli ışıma yapar. 10-12 saat boyunca şiddeti azalarak ışıltısını devam ettirir. Sokak lambaları gibi ortam ışık kaynaklarının bulunmadığı karanlık alanlarda ARSTONE ® daha belirgin ışık verir.

ARGE KİMYA

Arstone®’u nasıl test edebilirim?

◦ Seçtiğiniz bir yüzeye veya şeffaf bir poşet içine az miktarda ARSTONE® (maks. 100 – 200 g) yerleştiriniz. Doğrudan güneş ışığında 15 dakika veya yapay ışıkta 20 dakika bekleterek şarj olmasına imkan sağlayınız.
◦ Işıkla yüklenmiş olan ARSTONE®’u tamamen karanlık bir
odaya veya ortama taşıyınız.

◦ İlk birkaç dakika içinde ARSTONE® son derece kuvvetli bir şekilde parlayacak. 1-2 saat içinde bu etki azalarak yerini düşük şiddette uzun süreli bir ışık efektine bırakacak.

ARGE KİMYA

Arstone®’dan en yüksek verimi nasıl alabilirim?

• ARSTONE® granüllerin parlama etkisi tane boyutuna bağlı olarak değişir. Büyük tane boyutlu parçacıklar küçük olanlara göre daha fazla parlama efektine sahiptir.
• Yüksek yoğunluktaki ARSTONE® ultra ürününü kullanarak küçük granüllerde de iri taneli ARSTONE® standart ürününün aydınlatma efektini elde edebilirsiniz.

ARGE KİMYA

Arstone® granül boyutları ve renkleri

Uygulama alanları ve uygulama yüzeyinin özelliklerine göre farklı boyutlarda ARSTONE® seçenekleri beğeninize sunulmuştur.

  • 1-5 mm
  • 5-10 mm
  • 10-20 mm
  • 0-2 mm

ARSTONE® granülleri yeşil ve mavi olmak üzere iki doğal ışıma rengine sahiptir.
Dilerseniz tasarımlarınızda görselliğe derinlik katmak amacıyla farklı renk ve farklı boyutlardaki ARSTONE® ürünlerini bir arada kullanabilirsiniz.

ARGE KİMYA

Arstone® nerelerde kullanılır ?

• ARSTONE® kullanırken, üreticiliğinizin sınırı yoktur. Karanlıkta parlayan ARSTONE®, çimento, beton, alçı, epoksi veya reçine gibi sertleştirici malzemelerle birlikte düzgün bir yüzey oluşturur.
• ARSTONE® hem içeride hem de dışarıda kullanılabilir; örneğin döşeme, zemin ve duvarlar ve teras taşları, bisiklet yolları ve kaldırımların yanı sıra havuz kenarları için de uygulanabilir.
• ARSTONE® uygulaması kolay, kullanım alanları geniş ve tercih edildiği alanlara değer katan bir üründür.

ARGE KİMYA

Arstone® beton zeminlerde nasıl uygulanır ?

  • Ekim Yöntemi Arstone®’u uygulamanın en hızlı ve kolay yoludur. Temel olarak,Arstone®’u taze beton yüzeyinin her yerine metrekareye 300 g olacak şekilde ekelersiniz.
  • Bu işlem tamamlandıktan sonra, Arstone® parçacıkları bir fresno mala ile sertleşen betona işlenir, böylece yüzeyin hemen altında ince bir beton film ile kaplanır.
  • Betonun ışıldamasını sağlamak için Arstone® ışıltı taşı, ışık enerjisini emebilmesi ve daha sonra kullanmak üzere saklayabilmesi için yüzeye yakın ve üzerine beton gelmeyecek şekilde açığa çıkarılması gerekmektedir. Bu, kimyasal veya mekanik olarak gerçekleştirilebilir. ARGE SURRET 100 yüzeye püskürtülerek yüzeyin priz alması engellenir ve kürlenmemiş kalmasını sağlar. Kürlenmeyen yüzey basınçlı su yardımı ile yıkanarak taşların yüzeyde ışıldaması sağlan